برای دسترسی آسان شما عزیزان و اطلاع از آخرین مطالب سایت اپلیکیشن تک نوشت منتشر گردید.

صفحه دانلود

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی کشور: ۱۰ دانشگاهی که بیشترین استفاده را از شبکه آزمایشگاهی داشتند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر رضا اسدی‌فرد امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران و آزمایشگاه‌های برتر که در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، گفت: اصلی‌ترین دلیل راه اندازی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، شرکت‌های دانش بنیان و اعضای هیئت علمی بود.

وی با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری از راه اندازی این شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی حمایت کرده است، افزود: در حال حاضر ۷۰۰ مجموعه در این شبکه جذب شدند.

وی گفت: شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی از تنوع سازمانی بالایی برخوردار است که شامل دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و همچنین مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه‌ها می‌شود.

رییس شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی با بیان اینکه ۳۰ درصد اعضای این شبکه، مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم و ۲۶ درصد آن مربوط به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی هستند، گفت: این شبکه کل کشور را پوشش می دهد.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی کشور گفت: ما سالانه ارزیابی‌هایی برای رتبه بندی آزمایشگاه‌ها انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به رشد شبکه آزمایشگاهی از نظر تعداد خدمات ارائه دهنده، گفت: این شبکه در سال قبل بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت به مشتریان خود ارائه کرد.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی کشور با اشاره به مخاطب آزمایشگاهها گفت: خدمات این آزمایشگاه به گروه‌های مختلف دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و شرکت‌های دانش بنیان ارایه می شود.

وی با تاکید بر اینکه ما در تلاش هستیم که هزینه‌های آزمایشگاهی را برای محققان کاهش دهیم، گفت: ۳۴ میلیارد تومان از سال ۹۳ تا شهریور ۹۹ در قالب تخفیف در شبکه آزمایشگاهی ارائه شده است.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی کشور افزود: تعطیلی دانشگاهها در روند رشد شبکه آزمایشگاهی تاثیر زیادی داشته اما ۱۰ دانشگاه بیشترین فعالیت را در این شبکه داشته اند.

وی افزود: دانشگاه‌های آزاد، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، فردوسی مشهد، شیراز، اصفهان، تربیت مدرس و تبریز از جمله دانشگاههایی هستند که بیشترین استفاده را از آزمایشگاههای شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.